SWP

   Brazylia
 2020-12-30 RODZINA KALINY w BRASPOLu

W pandemicznym roku 2020 nie udało się przeprowadzić “Natal Kalino” w gminie Nova Prata. To tradycyjne wydarzenie organizowane od wielu lat w czasie Świąt Bożego Narodzenia odbywało się z licznym udziałem członków BRASPOLu, Grupy Tanecznej “Kalina” oraz członków zaproszonych ze sąsiednich Oddziałów BRASPOLu.

Mimo wszystko - aby tradycji stało się zadość - Oddział BRASPOLu z Nova Prata, przy współpracy młodych stypendystów Stowarzyszenia “Wspólnota Polska”, rozdał opłatek chętnym rodzinom na łamanie i dzielenie się opłatkiem u siebie w domu przy wigilijnym stole.W ten sposób udało nam się utrzymać ten zwyczaj w niektórych polskich rodzinach z polskim sercem. Dzielenie się opłatkiem odbyło się zgodnie z tradycją. Dzielono się nim w rodzinie. A organizacja BRASPOL namawia i zachęca do tego w całej Brazylii: Boże Narodzenie w rodzinie.

Diego Zorraski
Sekretarz ds. Komunikacji


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ