SWP

   USA
 2021-01-11 Uroczystość Narodzenia Pańskiego w Amerykańskiej Częstochowie

Jak co roku w Wigilię w Amerykańskiej Częstochowie celebrowane były dwie Msze święte bożonarodzeniowe: pierwsza w języku angielskim o godz. 17.00 i tradycyjna polska Pasterka o północy.

Ze względu na obfite opady deszczu i silne podmuchy wiatru wielu wiernych nie mogło przybyć na wspólną modlitwę. Wielu postanowiło pozostać w domach i połączyć się z Amerykańską Częstochową za pomocą mediów.

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa i obostrzenia z nią związane, zmieniony został układ dekoracji. Tradycyjna ruchoma szopka neapolitańska została przeniesiona do budynku Visitor Center, w kościele głównym zaś stanęła duża szopka zespolona z ołtarzem głównym, w której figurki, ze względu na wielkość widoczne są z daleka.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: czestochowa.us / fot. Grzegorz TymińskiW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ