SWP

   USA
 2021-01-12 Święto Trzech Króli w Amerykańskiej Częstochowie

Uroczystość Objawienia Pańskiego celebrowana jest w Stanach Zjednoczonych w niedzielę przypadającą pomiędzy 2 a 8 stycznia.

Podczas każdej Mszy świętej w Amerykańskiej Częstochowie poświęcane było kadzidło i kreda, które zapakowane w maleńkie koperty wierni mogli zabrać ze sobą i poświęcić domy na znak Chrystusa, który przyszedł pobłogosławić każdemu, zwłaszcza w dzisiejszym trudnym, niespokojnym czasie.

Tradycyjna wizyta duszpasterska, tzw. Kolęda nie jest w Stanach Zjednoczonych obchodzona tak jak w Polsce. Kapłani nie chodzą po domach z modlitwą, lecz błogosławią wszystkich w kościele, podczas Mszy świętych. Nie dotyczy to jednak Polaków, którzy chętnie zapraszają księży do swoich domów na modlitwę i błogosławieństwo.

Również paulińska wspólnota zakonna obchodzi każdego roku wizytę duszpasterską, w której odwiedza się i poświęca kaplicę, cele ojców i braci, kuchnię, refektarz, pokoje gościnne, rozmównicę, a także biura, sklep, kuchnię i dom pielgrzyma funkcjonujące w Sanktuarium. W tym roku kolędzie przewodniczył o. Jan Michalak, podprzeor domu zakonnego w Doylestown. Kolęda zakończyła się uroczystą kolacją w refektarzu, którą uświetnił śpiew kolędników przybyłych specjalnie na tę okazję, ubranych w tradycyjne polskie stroje, którzy śpiewem i grą na instrumentach podzielili się radością z narodzenia Chrystusa.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: czestochowa.usW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ