SWP

   Uzbekistan
 2021-01-22 NIEZNANE W UZBEKISTANIE

Dzień Babci i Dziadka to święto nieznane w Uzbekistanie, jednak przyjmowane z wielką radością, zarówno wśród dzieci, które przygotowały podarunki-kwiaty na zajęciach języka polskiego, jak i młodzieży, która pisała oryginalne życzenia po polsku, a także dla przyjmujących życzenia w tych dniach.

Stowarzyszenie „Świetlica Polska” rokrocznie zaprasza babcie i dziadków do sali przy kościele katolickim, aby podziękować za trud włożony w wychowanie dzieci i wnuków, a także złożyć życzenia. Nie mogło zabraknąć świętowania i w roku 2021. Cudownie było patrzeć na śpiewającą po polsku panią Tatianę, która już 22 lata należy do stowarzyszenia. Ile śmiechu było w trakcie zabaw przygotowanych specjalnie na tę okazję! Wspaniale wystąpiła młodzież, która zaprezentowała utwory poetyckie, a także piosenki na tę okazję.

Uroczystość uświetnili swą obecnością: pełniący obowiązki Ambasadora- Tomasz Kollat, Konsulowie: Piotr Matusiak i Mariusz Szydłowski z Małżonkami, a także Biskup-Jerzy Maculewicz.


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ