SWP

   Etiopia
 2021-01-29 ETIOPSCY ABSOLWENCI POLSKICH UCZELNI

W ogrodach ambasady w Addis Abebie miało miejsce spotkanie etiopskich absolwentów polskich uczelni. Uczestniczyło w nim kilkadziesiąt osób, studiujących w Polsce w ostatnich czterdziestu latach. Wielu z nich osiągnęło wysokie pozycje zawodowe w Etiopii.

Gości przywitał ambasador P. Bobak, który w swoim wystąpieniu, częściowo po polsku, podkreślił, że jest dumny, iż absolwenci polskich uczelni osiągnęli wysoki status społeczny w swoim kraju. To świadczy nie tylko o talencie i zdolnościach poszczególnych osób, ale także o wysokiej jakości kształcenia w naszym kraju. Odnotował, że z racji znajomości zarówno polskich, jak i etiopskich realiów absolwenci są najlepiej predestynowani do wzmacniania więzi, łączących oba społeczeństwa. Ambasador podkreślił, że placówka w Addis Abebie jest dla nich zawsze otwarta, a zespół ambasady gotowy do współpracy.

Wśród gości byli absolwenci uczelni z m.in. Warszawy, Łodzi, Torunia, Krakowa – lekarze, inżynierowie, ekonomiści, biolodzy, chemicy i reprezentanci innych profesji.

Ambasador Bobak w swoim wystąpieniu nawiązał do wzrastającej liczby Etiopczyków, chcących studiować w Polsce. „Tylko w minionym 2020 roku wydaliśmy ponad 600 wiz studenckich. Oczekujemy, że ten rok będzie jeszcze lepszy” – powiedział.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ