SWP

   Tunezja
 2021-02-18 PODWIECZOREK KARNAWAŁOWY W CHATT MERIEM

13 lutego 2021 r. w Chatt Meriem w jednej z tutejszych kawiarni nadmorskich odbył się podwieczorek karnawałowy.

W spotkaniu zorganizowanym przez konsulat honorowy w Sousse wzięła udział tutejsza Polonia zamieszkująca na stałe i tymczasowo w regionie oraz zaprzyjaźnieni, ciekawi polskich tradycji Tunezyjczycy. Impreza miała na celu przypomnienie i kontynuowanie tradycji związanych z okresem karnawałowym w Polsce. Biorąc jednak pod uwagę obecną sytuację sanitarną w Tunezji, zaproponowano, aby wszyscy goście przybyli w przybranych - udekorowanych maseczkach. Jak widać ze zdjęć pomysłów na przybranie maseczki nie brakowało, a dodatkowo niektórzy goście przybyli z namalowanymi tatuażami.

Spotkanie przy kawie i herbacie umiliły tradycyjne wypieki wykonane na zamówienie w tutejszej cukierni, której właścicielką jest Polką: pączki (z okazji minionego tłustego czwartku), oraz faworki (z okazji nadchodzących ostatków).

Było smacznie i co najważniejsze, wesoło jak na karnawał przystało.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Konsulat RP w SousseW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ