SWP

   Argentyna
 2021-02-20 60 LAT NIEPRZERWANEJ SŁUŻBY W HARCERSTWIE

W tym tygodniu minęła 60. rocznica nieprzerwanej służby Harcerskiej Przewodniczącego ZHP Okręgu Argentyna hm. Andrzej Wojno!

"Dnia 16 lutego 1961 na ostatnim ognisku Złazu 50-lecia Harcerstwa w Tajamar (prowincja Cordoba w Argentynie), Młodzik Andrzej Wojno złożył swoje Przyrzeczenie Harcerskie na ręce ówczesnego Komendanta Chorągwi ZHP w Argentynie, hm. Wacława Blicharskiego."

Owocem tej 60. letniej nieprzerwanej, czynnej służby jest, że prawie wszyscy harcerze, harcerki w Argentynie to Jego wychowankowie! BRAWO Druhu Andrzeju i wielkie dzięki za tak piękną służbę!

Czuwaj!


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: ZHP Organizacja Harcerzy - ŚwiatW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ