SWP

   Rosja
 2021-02-21 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO - MARATON POETYCKI W UFIE

Uczniowie Polskiej Szkoły Niedzielnej im. A. Pieńkiewicza w mieście Ufa wzięli udział w maratonie poetyckim "Przynosimy słowo polskie", poświęconym Międzynarodowemu Dniu Języka Ojczystego.

Ubrani w przepiękne stroje ludowe recytowali wiersze Jana Brzechwy, Tadeusza Kubiaka i Ludwika Jerzego Kerna. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego a przekonacie się o tym, jaki nasz język jest trudny, ale także pełen dowcipu.
Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Polonia BaszkortostanuW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ