SWP

   Maroko
 2021-03-24 Polonia w Maroku przywitała wiosnę

W sobotę 20 marca 2021 r. o godzinie 10.37 nastała kolejna astronomiczna wiosna i tak też astronomicznie dobrze bawili się uczniowie Szkoły Polskiej RP w Rabacie oraz społeczność polonijna, tworząc wiosenne i kolorowe ozdoby wielkanocne.

Wszystko to za sprawą corocznie organizowanego spotkania przedświątecznego z cyklu Tradycje Polskie - zwyczaje wielkanocne.

Wydarzenie zainaugurowały miłe słowa Pana Ambasadora Krzysztofa Karwowskiego skierowane do uczniów oraz społeczności polonijnej w Maroku.

Ze względu na sytuację epidemiczną spotkanie odbyło się zdalnie, co nie przeszkodziło świetnej zabawie, zachwytom nad wyobraźnią artystyczną uczestników i pojawiającymi się na ekranie wielkanocnymi dekoracjami.

A oto i bogato udekorowany koszyczek wielkanocny - dowód, że artyści tęgo się napracowali.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w RabacieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ