SWP

   Włochy
 2021-04-08 W miejscu, w którym przyszło nam się znaleźć...

"W miejscu, w którym przyszło nam się znaleźć..." to tytuł e-booka, który powstał z myślą o rodzinach dzieci leczonych w szpitalu Dzieciątka Jezus w Rzymie.

Panie Bożena Krasoń i Urszula Golda znane już wszystkim z działalności polonijnej i prowadzenia od ponad roku Spotkań Polonijnych, których celem jest promocja i wywiady z Polakami z całego świata, zrealizowały kolejny projekt nad którym pracowały bardzo długo i do którego przyłączyło się wiele osób dobrych serc, bez których ten ebook by nie powstał.

Z inicjatywy Spotkań Polonijnych powstał projekt poznawczo – kulturalny, stworzony z myślą o małych pacjentach i ich rodzinach, którym przyszło znaleźć się w miejscu ratującym życie ich pociech oraz będącym ich ostatnią nadzieją. W walce o życie warto znaleźć chwilę na krótki spacer, refleksję, na rozejrzenie się wokół i rozchmurzenie myśli.

Zdajemy sobie sprawę, że w obliczu ciężkiej choroby jest to trudne, ale warto myśleć pozytywnie i przyciągać dobrą energię, która doda Wam siły i wiary. W tym celu pragniemy przybliżyć to ważne miejsce, w jakim przyszło Wam się znaleźć.

Miejsce historyczne, przez które przetoczyło się wiele wydarzeń, pokoleń i wielu ludzi, być może podobnych do nas, a my dzisiaj stąpamy po ich śladach. W życiu nic nie dzieje się przypadkowo więc poznajcie bliżej to miejsce, piękno otoczenia i jego historię. Zachęcamy Was do zapoznania się z poniższą historyczno – kulturalną wiedzę.

Przekazujemy ten ebook, który zawiera aż 66 stron historii szpitala i otaczających go zabytków zupełnie za darmo do ściągnięcia, a wszystko to może stać się dzięki dobrej woli i ogromnej pomocy wielu osób wymienionych na końcu w podziękowaniach.

Możecie odbyć Waszą pierwszą podróż śladami historii i opowiedzieć tę historię Waszym dzieciom podczas pobytu w Rzymie, ale możecie również zapoznać się z historią miejsca do którego jedziecie.

Mamy nadzieję, że ten e-book będzie miłą niespodzianką i lekturą dla Waszych zmartwionych i zatroskanych głów i chociaż na chwilę pozwolą Wam skierować myśli na inny tor, by złapać oddech do dalszej walki.

E-book jest dostępny w j. polskim w przyszłości zostanie przetłumaczony na j. włoski.

Oddajemy go w Wasze ręce niech służy Wam w poznaniu miejsca w którym przyszło Wam się znaleźć...

pod tym linkiem można ściągnąć e-book lub używając skanera
http://bit.ly/eBookBambinoGesu


PAI


Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy współpracowali z nami przy powstaniu tego e-booka.

Bożena Krasoń i Ursula Golda
Spotkania Polonijne


Informacja: Polonijna Agencja InformacyjnaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ