SWP

   Australia
 2021-09-14 UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE W BRISBANE

Dokładnie 59 lat temu, ówczesny Arcybiskup Brisbane J. Duhig, kościół Matki Boskiej Zwycięstw na Bowen Hills dedykował także jako świątynię Matki Boskiej Częstochowskiej jako wotum wdzięczności za tysiąclecie Chrztu Polski.

Dlatego w ubiegłą niedzielę 29 sierpnia uroczyście obchodzono odpust parafialny ku czci właśnie Pani Jasnogórskiej. Oprócz oficjalnych delegacji i pocztów sztandarowych wzięli w nim udział liczni rodacy nawet z okolic Sunshine Coast. Po Mszy św, większość wiernych spotkała się w dolnej salce przy specjalnie na tę okazję upieczonym cieście, kawie lub herbacie. Była to też okazja do świętowania imienin siostry Moniki Bury MChr.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Chrystusowcy / Zdjęcia: R. FederowiczW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675831 OSÓB