SWP

   Cypr
 2021-09-22 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO W PARALIMNI

18 września w Szkole Języka Polskiego Paralimni zabrzmiał pierwszy dzwonek!

Rozpoczęcie roku szkolnego było uroczyste i wyjątkowe. Ambasador RP Irena Lichnerowicz-Augustyn wręczyła dyplomy Zosi Panayi oraz Olivii Kołpak za udział w konkursie recytatorskim "Słowem-Polska", pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Nagrodzeni dyplomami zostali również Olivier Potarzyński, Olivia Kołpak oraz Maja Cebula - uczestnicy konkursu "Portret Mikołaja Kopernika", organizowanego przez Fundację Portretu, Zakład Dydaktyki Polonijnej PUNO oraz Polską Macierz Szkolną w Londynie.

Wszyscy uczniowie ubrani na galowo zaśpiewali Hymn Polski oraz zostali obdarowani "rożkami obfitości" na dobry start.

Bardzo optymistycznie nowy rok szkolny zainaugurowała Pani dyrektor Katarzyna Justyna Jurzak-Cebula:

Drodzy Uczniowie!
Przed Wami kolejny rok pełen nowych wyzwań, nauki języka polskiego, historii, poznawania tradycji i kultury naszego kraju oraz wspaniałych przyjaźni. Życzymy Wam wspólnie z Panią Wiolą Mazurek, by spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów, a polska szkoła była dla Was miejscem, do którego z chęcią będziecie przychodzić.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Szkoła Języka Polskiego ParalimniW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675011 OSÓB