SWP

   Australia
 2021-09-25 W ADELAJDZIE WYCZEKIWANO BEATYFIKACJI

W dniach od 9 do 11 września br. w kościele p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Unley, odbyło się duchowe przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz m. Elżbiety Róży Czackiej. Zwieńczeniem tego wydarzenia był program słowno-muzyczny zatytułowany: Wszystko postawiłem na Maryję.

Uczestnicy tego religijnego wydarzenia wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwie różańcowej z rozważaniami kard. Wyszyńskiego oraz m. Czackiej. Ponadto uczestniczyli w Mszach świętych z kazaniami traktującymi o działalności i życiu Prymasa Tysiąclecia oraz Niewidomej Matki Niewidomych. Triduum poprowadził ks. Michał Skiba TChr.

W wieczór poprzedzający beatyfikację odbył się program słowo-muzyczny pt.: Wszystko postawiłem na Maryję, który został przygotowany przez p. Jana Adama i p. Urszulę Leś, członków Ośrodka Duszpasterstwa Polskiego w Adelajdzie. Podczas programu można było odkryć na nowo święte życie Kardynała i Matki Niewidomych poprzez film, zdjęcia, wiersz i piosenkę. W tym wydarzeniu wzięli udział członkowie polskiej wspólnoty oraz licznie przybyli goście z pobliskich parafii. W dniu beatyfikacji na Mszach świętych w Unley, Croydon i Salisbury dziękowano Bogu za nowych polskich błogosławionych.


PAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: ChrystusowcyW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838180 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów