SWP

   Tunezja
 2021-10-05 Polska kuchnia w Tunezji

W dniach 25, 27 i 29 września 2021 roku na zaproszenie Ambasady RP w Tunisie, główny szef kuchni Sodexo Polska, zdobywca II miejsca V edycji Master Chefa, Michał Fabiszewski miał przyjemność przybliżyć Tunezyjczykom polską kuchnię.

W ramach przedsięwzięcia, przeprowadził kulinarne warsztaty w atelier Mille et une Saveur w Tunisie, prezentując tradycyjne polskie potrawy (polski chleb, zupa cebulowa, pierogi i jabłecznik). W warsztatach wzięli udział zwycięzcy konkursu wiedzy o Polsce (przeprowadzonego przez Ambasadę na portalu Facebook), pasjonaci oraz specjaliści kuchni.

Drugi etap przedsięwzięcia obejmował organizację dwóch pokazowych polskich kolacji w prestiżowej restauracji Dar El Jeld w Tunisie. Michał Fabiszewski we współpracy z tunezyjskim kucharzem opracował i przygotował polskie menu składające się z 7 dań. W karcie dań pojawiły się m.in. zupa pomidorowa, wołowy tatar, wędzony i piklowany śledź, pierogi z grzybami w sosie truflowym, kremową espumą i olejem z tymianku, zrazy i jabłecznik. Wyselekcjonowane receptury były opatrzone komentarzem Michała Fabiszewskiego.


Informacja: Polonijna Agencja Informacyjna
Na podstawie: Ambasada RP w TunisieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3675290 OSÓB