SWP

   Chiny
 2021-10-18 8. Europejski Dzień Języków w Hongkongu – SPEAK DATING 2021

23 września br. konsulaty generalne oraz instytuty kultury państw członkowskich UE wraz z Biurem Unii Europejskiej w Hongkongu i Makau zorganizowały po raz ósmy wydarzenie Speak Dating.

W centrum handlowym Festival Walk, ponad pięciuset mieszkańców Hongkongu – młodszych i starszych – wzięło udział w krótkich lekcjach języków europejskich prowadzonych przez personel konsularny i licznych wolontariuszy z trzynastu krajów Unii Europejskiej.

Stoisko polskie cieszyło się dużym powodzeniem, a odwiedzający mogli podczas krótkich lekcji języka polskiego zapoznać się z podstawowymi zwrotami grzecznościowymi, nauczyć się liczyć do dziesięciu a także poznać zasady wymowy polskich głosek. Konsulat przygotował też dla uczestników nagrody w postaci pocztówek z literami „ą” i „ę”.

Jak mówi chińskie przysłowie: „Uczyć się języka to mieć jeszcze jedno okno, z którego można patrzeć na świat”.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3838271 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów