SWP

   Kanada
 2021-10-22 POLONIJNY DZIEŃ DWUJĘZYCZNOŚCI W PARKU PADEREWSKIEGO

W słoneczny październikowy dzień w pięknym Parku im. I. J. Paderewskiego odbyły się obchody Polonijnego Dnia Dwujęzyczności zorganizowane przez Zarząd Główny Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie (ZG ZNPwK).

Na uroczystość organizatorzy zaprosili nie tylko uczniów i rodziców, ale również gości honorowych, którym na sercu leży dobro szkolnictwa polonijnego w Kanadzie - Ambasadora RP w Kanadzie dr Andrzeja Kurnickiego, Konsul Generalną Panią Magdalenę Pszczółkowską, Wicekonsul Panią Sylwię Czerwińską oraz Wiceprezesa ZG Kongresu Polonii Kanadyjskiej pana Dominika Roszaka.

Do współpracy ZNPwK zaprosił kilka szkół - Szkołę Polską im. gen Józefa Hallera przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto, Polską Szkołą im. Jana Brzechwy w Milton i Polską Szkołę Gr.2 ZPwK w Hamilton. Panie nauczycielki przygotowały mnóstwo gier dydaktycznych, zabaw, konkursów dla uczniów i rodziców mających na celu zachęcenie uczniów do nauki języka polskiego, a rodziców do wychowywania dzieci w dwujęzyczności i dwukulturowości.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej prezes ZNPwK Iwona Malinowski podziękowała obecnym na uroczystości nauczycielom za ich oddaną, pełną poświęcenia pracę, za zapał, zaangażowanie i pokonywanie wszelkich trudności oraz za serce wkładane w edukację młodego pokolenia uczniów polskiego pochodzenia.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy udali się pod pomnik Monte Casino, żeby zrobić zdjęcie grupowe na pamiątkę tego pięknego wydarzenia. Następnie młodzi uczestnicy otrzymali upominki i piękne dyplomy i wszyscy udali się na gorący posiłek i pączki.

Zorganizowanie takiego wydarzenia nie byłoby możliwe bez wsparcia sponsorów. Zarząd Główny ZNPwK dziękuje Konsulatowi Generalnemu RP w Toronto oraz firmie ATS Engineering Inc. Dziękuje również SWAP, Placówka 114 za udostępnienie Parku.

Zarząd Główny ZNPwK ma nadzieję, że tegoroczny Polonijny Dzień Dwujęzyczności na długo zostanie w pamięci uczestników i że zmotywował uczniów do nauki języka polskiego, a rodziców do wychowywania dzieci w dwujęzyczności.


ZG ZNPwK


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Związek Nauczycielstwa Polskiego w KanadzieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 3837960 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów