SWP

   Chiny
 2021-11-21 Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Pekinie

10 listopada 2021 r. w Ambasadzie RP w Pekinie świętowano 103. rocznicę odzyskania niepodległości.

W uroczystości obok Polaków mieszkających w Chinach uczestniczyli przedstawiciele kręgów kultury i nauki, a także chińscy studenci polonistyk z pekińskich uniwersytetów.

Ambasador Wojciech Zajączkowski w swoim przemówieniu zwrócił uwagę, iż „Polska jest silna swoją różnorodnością, zdolnością inspirowania na różne sposoby. To jest również przejaw niepodległości – możemy być Polakami na różny sposób.” Jako przykłady, podał niektóre z postaci, których jubileusz obchodzimy w tym roku, takie jak: Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Stanisława Lema, Tadeusza Różewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy dyplomatów z tzw. „grupy Ładosia”.

Uroczystość uświetnił recital fortepianowy Michała Ciesielskiego.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w PekinieW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827552 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów