SWP

   USA
 2021-11-24 Przygotowania do świątecznego kiermaszu

Wielkimi krokami zbliżają się święta. W sklepach brakuje towaru. Zaczynamy doceniać prezenty "hand made" (po polsku: ręcznie robione). Dobrze jest pokazać dzieciom, że najważniejszy jest czas i uwaga jakie obdarowujący poświęcił na własnoręczne wykonanie podarunku, a mniej ważna jest kwota, jaką na niego wydał. W sklepie może każdy po prostu iść i kupić podarunek, ale czy może się on równać z czymś co zrobiliśmy sami albo wraz z dziećmi wkładając w to swój czas, wysiłek i dobre myśli na temat obdarowanego?

Oto wspaniały przykład mam, które wraz z nauczycielką z klasy czwartej Panią Basią Błasik, Panią Ewą i Panią Elą wspólnie wykonały pomysłowe ozdoby, był tez Filip, który wraz z nimi wykonywał ręczne ozdoby. Ich prace zobaczycie na świątecznym kiermaszu organizowanym przez Polską Szkołę im. Św. Ferdynanda.

Komitet Rodzicielski szkoły obecny i ten, który już zakończył swoją działalność jak zawsze dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć finansowo działalność szkoły. Poświęcając swój cenny czas członkowie Komitetu również wykonywali ozdoby choinkowe i świąteczne dekoracje.

Państwa pomoc jest bezcenna, za każdy gest dobroci składamy ogromne podziękowania i wierzymy, że czas spędzony razem był wyjątkowo miły - napisano na stronie szkoły.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Polska Szkola im. Sw. FerdynandaW przypadku kopiowania materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS DOTYCHCZAS 3827617 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów