SWP

   Belgia
 2021-11-27 ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W MONS

19 listopada br. w Szkole Polskiej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons celebrowano 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Na uroczystości obecni byli: Pan Pułkownik Wojciech Robak, który reprezentował Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy SHAPE, nauczyciele, rodzice, uczniowie i sympatycy szkoły.

Uczniowie w przepiękny i wzruszający sposób opowiedzieli o tym, jak zawiłe, długie, pełne poświęcenia i ofiar były drogi Polaków do niepodległości. Spektakl, przygotowany pod kierunkiem Pani Agnieszki Staniec-Deroux wywołał wśród widzów mnóstwo emocji. Były śmiech, zaduma i łzy wzruszenia.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Szkoła Polska w MonsKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033384 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów