SWP

   Rosja
 2021-12-04 MIKOŁAJKI W KALININGRADZIE

Święty Mikołaj odwiedził dzisiaj Sobotnią Szkołę Autonomii Polaków «Polonia» i wręczył wszystkim dzieciom prezenty!

Święty Mikołaj przybywa do wszystkich dzieci, jednak aby uniknąć sytuacji, w której pomija polonijną szkołę, warto mu przypomnieć o tym adresie i ustalić termin. Za organizację Mikołajek odpowiada Pani Dyrektor szkoły i to ono zadbała o zaproszenie Gościa z Laponii, by w grudniu wręczył uczniom prezenty. Dyrektor nie działała w tej sprawie jednak sama – miała swoich pomocników-elfów.

Jeszcze przed wyczekiwaną wizytą dzieci napisały listy do Świętego a jeśli ktoś miał trudności mógł liczyć na pomoc starszych kolegów lub Pani Nauczycielki. I wreszcie przyszedł! Na każdej buzi pojawił się szeroki uśmiech, zagościła świąteczna atmosfera, dzieciaki z wypiekami na twarzach odebrały od Świętego Mikołaja prezenty wyciągane specjalnie dla nich z worka bez dna.

Na koniec wspólne, pamiątkowe zdjęcie i ... do zobaczenia za rok Święty Mikołaju!


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033194 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów