SWP

   Chiny
 2022-01-12 Polska kultura w Szanghaju

Wystawa „Bestiariusz Lema w ilustracjach Daniela Mroza” zorganizowana w ramach cyklu artystycznego Mistrz Robotów zakończyła serię polskich wystaw w Szanghaju.

Od października do grudnia 2021 roku ośrodki kultury dzielnicy Changning w Szanghaju zaprezentowały łącznie cztery wystawy związane z polską kulturą i sztuką: „Fryderyk Chopin” (17-31.10.2021), „Historia Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina” (2-30.11.2021), „Bestiariusz Lema w Ilustracjach Daniela Mroza” (4-26.12.2021) oraz „Polska: Regiony” (11.11.2021-31.12.2021). Była to niepowtarzalna okazja, aby przybliżyć Polskę szanghajczykom.

Na 2022 rok planowane są kolejne polskie wystawy tematyczne.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCHNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

ODWIEDZIŁO NAS W TYM ROKU 4033567 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów