SWP

   Włochy 2022-03-04     SERWIS SPECJALNY PAI Polacy z Ostii solidarni z Ukrainą

Tegoroczną Środę Popielcową, zgodnie z prośbą papieża Franciszka, obchodziliśmy w Kościele jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju i solidarności z Ukrainą. We Mszy św. sprawowanej przez Ks. Zbigniewa Czerniaka SChr, w Kościele San Nicola di Bari w Ostii (X Dzielnica Rzymu) uczestniczyli Polacy mieszkający w Ostii i okolicach, w tym uczniowie Szkoły Polskiej przy Ambasadzie RP w Rzymie z siedzibą w Ostii.

W wygłoszonej homilii, odnosząc się do Ewangelii (Mt 6, 1-6. 16-18), Ks. Czerniak zaznaczył m.in., że wojna na Ukrainie pokazuje jak wielu jest ludzi dobrej woli, którzy ze szczerego serca pomagają uchodźcom oraz Ukraińcom walczącym o wolność i niepodległość. Wspominał, że należymy do pokoleń „znających” wojnę tylko z opowieści naszych rodziców/dziadków i aby tak zostało - powinniśmy się zmobilizować do jeszcze większej modlitwy o przywrócenie pokoju.

Na zakończenie odśpiewano suplikację "Święty Boże, święty, mocny..." w intencji pokoju na Ukrainie.: ”... od powietrza (zarazy), głodu, ognia i wojny wybaw nas, Panie! ...”

Pieniądze zebrane na tacę podczas środowej Mszy zostaną przekazane dla księży Chrystusowców, którzy na Ukrainie udzielają pomocy parafianom oraz wewnętrznym uchodźcom.

Na portalu Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej czytamy: „Na łamach naszego zakonnego kalendarium ukazało się maleńkie résumé z podejmowanych działaniach w naszych placówkach duszpasterskich. Ponadto wiele organizacji charytatywnych zachęca do zaangażowania się w różnorakie wsparcie udręczonego wojną narodu ukraińskiego. My także do wszelakiej pomocy zachęcamy: nie ustawajmy w modlitwie o zakończenie wojny i przywrócenie pokoju, oraz wspomóżmy na ile możemy tych, którzy z powodu trwającej wojny musieli opuścić swoje domy, wspomóżmy tych, którzy pozostali, wspomóżmy duszpasterzy pracujących na Ukrainie, również naszych Współbraci, którzy w miejscach swojego posługiwania organizują pomoc… Wpłata na dedykowany rachunek bankowy jest jedną z form pomocy… „
https://www.chrystusowcy.pl/home/ty-takze-mozesz-pomoc

Zbiórka kontynuowana będzie przez Polską Wspólnotę Katolicką w Ostii także 11, 12 i 13 marca podczas Rekolekcji Wielkopostnych.
Ty także możesz pomóc …


Iwona Bigos
Stowarzyszenie Le Rondini


PAIPAIPAIPOLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771703 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów