SWP

   Rosja 2022-05-24 30. jubileusz Polonii Saratowa!

24 kwietnia 2022 roku w Saratowie odbyło się długo oczekiwane wydarzenie - obchody 30-lecia Polonii Saratowa!

W warunkach trwającej barbarzyńskiej agresji Rosji wobec Ukrainy nie stać nas było na zorganizowanie zaplanowanych wielkich obchodów Dni Kultury Polskiej w obwodzie saratowskim z okazji rocznicy, dlatego nasze święto odbyło się w skromnym formacie.

Prezes SROS "PNKC "Polonia" Antoni Kuzniecow zainaugurował wieczór niewielką historyczną dygresją na temat powstania polskiej narodowo-kulturalnej organizacji w Saratowie. Ponadto wręczył panu Michałowi Krasnowowi podziękowanie i dyplom za aktywny udział w działalności polonijnej.

Swoje gratulacje dla Polonii Saratowa wygłosili wszyscy chętni, zarówno najbardziej wytrawni działacze Polonii, jak i nowi uczestnicy, m.in. rodzina Tarnowskich.


PAI


Korzystając z gościnności pana Aleksego, zebrani nakryli świąteczny stół, siedząc przy którym chórem wykonywali ulubione polskie piosenki.

Podczas uroczystości Pani Irena Kamieńska przeprowadziła zabawny quiz na temat wiedzy o polskich tradycjach, kulturze i zwyczajach, zgodnie z wynikami którego między uczestnikami został podzielony wyśmienity tort urodzinowy.

Pomieszczenie zostało ozdobione balonikami w barwach narodowych. Po zakończeniu uczty obecni związali baloniki w pęk i w dużej grupie udali się na nabrzeże Wołgi, gdzie wypuścili je w lot.


PAI


Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli i wzięli udział w obchodach rocznicy! Szczególne podziękowania składamy panu Aleksemu Drobotowi za pracę i działania organizacyjne oraz pani Irenie Kamieńskiej za przygotowanie imprezy!


Antoni Kuzniecow
Prezes SROS "PNKC "Polonia"


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAIKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652543 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów