SWP

   USA 2022-06-23 Nowa siedziba Akademii Muzycznej PaSO

Dzięki wieloletnim staraniom, pracy i wsparciu wielu ludzi Akademia Muzyczna przy Paderewski Symphony Orchestra ma nową siedzibę. Budynek przy 5400 N Lawler Ave w Chicago to miejsce, gdzie odbywać się będą spotkania wszystkich miłośników muzyki, tych którzy uczą i uczą się oraz koncerty dla zaproszonych gości.

Otwarcie budynku miało uroczystą oprawę, uczestniczyło w nim wielu wspaniałych gości, a oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali min. Arie i Barbara Zweig, konsul Agata Grochowska, Barbara Bilszta i Wojciech Niewrzoł. Następnie zaproszeni gości uczestniczyli w koncercie, w którym wystąpili utalentowani wychowankowie Akademii PaSO od tych najmłodszych, uroczo śpiewających po najstarszych prezentujących swoje umiejętności gry na skrzypcach lub fortepianie.

Uwieńczeniem uroczystości był występ chóru dziecięco-młodzieżowego z piosenką “Thank you for the music”.

Kilkanaście dni później rodzina PaSO zaprosiła wszystkich na OPEN HOUSE, podczas którego również można było posłuchać utworów w wykonaniu uczniów Akademii, zapoznać się z nową siedzibą oraz uczestniczyć w pikniku jaki przygotowano w ten dzień. Rodzice przygotowali wiele smakołyków, była wata cukrowa, lemoniada, kiełbaski, placki ziemniaczane, ciasta i ciastka, słodkie desery. Dzieci mogły min. malować farbami lub kredą, brać udział w różnych zabawach lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Pogoda i humory dopisały, więc wszyscy świetnie się bawili.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Tygodnik ProgramKopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12652492 OSÓB


Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów