SWP

Austria

2022-07-01 XII Igrzyska Polonijne w Górnej Austrii - XII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii

Uroczystego otwarcia Igrzysk Polonijnych dokonał Prezes Wspólnoty Polaków w Górnej Austrii Julian Gaborek razem z Katarzyną Ral-Trębacz. W ramach Igrzysk Polonijnych odbył się XII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii z udziałem 4 drużyn – stał on pod znakiem niebywałej rywalizacji sportowej.

Drużyna węgierska Made in Hungary, biorąca po raz pierwszy udział w imprezie, została zwycięzcą XII Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Górnej Austrii. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Siatkarzyki Linz, trzecią pozycję wywalczyli gospodarze turnieju Orzeł Linz a miejsce IV przypadło FC Linz.

Tytuł Króla Strzelców za najwięcej strzelonych goli otrzymał Daniel Słowik, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Senaid Siśić z drużyny węgierskiej.

Specjalne puchary ufundowane przez wice - burmistrz miasta Linz d/s integracji Tiny Blöchl przyznano drużynom: Made in Hungary i Siatkarzyki Linz. Podczas przerw uczestnicy korzystali z dobrze zaopatrzonego bufetu z przemiłą obsługą.