SWP

   Argentyna 2022-07-26     SERWIS SPECJALNY PAI Ukraińcy dziękują Polakom w Buenos Aires

Społeczność ukraińska w Argentynie postanowiła odprawić msze dziękczynne za pomoc udzieloną przez Polaków.

W Kościele Polskim w Buenos Aires została odprawiona msza dziękczynna w obrządku bizantyjskim, która miała symbolizować wdzięczność Ukrainy za wsparcie narodu polskiego i pomoc dla uchodźców ukraińskich w dobie bezprecedensowej inwazji rosyjskiej.

Mszę świętą odprawił ks. Nazary Kashchak, kanclerz parafii Santa Maria del Patrocinio i parafii Pokrov Catedral Catolica Ucraniana w Buenos Aires. W mszy wzięli udział przedstawiciele społeczności polskiej i ukraińskiej w Argentynie oraz dyplomaci z obu krajów, Yuriy Iurlow i Nazar Wowk z Ambasady Ukrainy w Argentynie oraz Michał Świetlik, Konsul RP.

Kolejna msza dziękczynna odbędzie się 31 lipca br. o godzinie 11 w Catedral Ucraniana przy ulicy Ramon Falcon 3960 w Buenos Aires.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w Buenos AiresNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 13543244 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów