SWP

   Argentyna 2022-07-27 Stowarzyszenie Nowa Polonia świętuje Dzień Babci i Dziadka pierogami!

Każdy 26 lipca obchodzony jest w Argentynie Dzień Babci i Dziadka. Data ta wywodzi się z tradycji katolickiej, która wspomina św. Joachima i św. Annę, dziadków Jezusa i rodziców Maryi Panny, znanych jako „patronowie dziadków”.

W polskich domach naszego kraju tradycje są podtrzymywane głównie dzięki aktywnej roli naszych dziadków, którzy przekazują odziedziczoną od Polski kulturę swoim potomkom, aby nie zaginęła i byłaby odtwarzana z pokolenia na pokolenie. Jedną stroną tej kultury jest gastronomia, a chyba najbardziej reprezentatywnym typowym przepisem w każdym domu są pierogi ruskie.


PAI


W tym szczególnym dniu wspominamy, jak nasi dziadkowie dzielili się przepisem, jak je przygotować, w video nakręconym przez nasze Stowarzyszenie Nowa Polonia wraz z Sekretariatem Rozszerzenia Państwowego Uniwersytetu w Kordobie (UNC). Nagranie tego video zostało zrealizowane w ramach cyklu „El Mundo Cocina en la UNC”, czyli "świat gotuje w naszej kuchni" promowanego przez Stół Mniejszości Narodowych Sekretariatu Rozszerzenia uniwersytetu, którego celem jest uwidocznienie, poprzez różne działania i publikacje, charakter wielokulturowy społeczeństwa miasta Kordoby.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie tego szybkiego i praktycznego przepisu była Florentyna Bustos Płonka, wiceprezes Stowarzyszenia Nowa Polonia i absolwentka wspomnianej uczelni, która ma na celu upowszechnianie działań mniejszości narodowych i imigrantów w Kordobie.


Tłumaczenie: Victor Eduardo Bustos
Napisali: Agustina Giraudo Śniechowska - Leandro Acosta
POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: korespondencja dla PAINAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH


ODWIEDZIŁO NAS 12771735 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów