SWP

   Kolumbia 2022-08-13 Recital polskiego kontratenora w Bogocie

11 sierpnia 2022 r. w kościele San Ignacio w Bogocie odbył się recital młodego polskiego kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiego.

Artysta, przy akompaniamencie zespołu muzyki kameralnej Il Pomo d’ Oro pod batutą M. Emeryanicheva, wykonał repertuar obejmujący utwory muzyki kościelnej i XVIII-wieczne motety, m.in. kompozycje Händla, Fuxa, Gennaro Manny i F. A. de Almeidy.

Recital zainaugurował XI edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej, organizowanego corocznie w Bogocie przez fundację Corporación Cultural InterColombia, której dyrektorką jest urodzona w Kolumbii polska menadżerka Marianna Piotrowska. Występ J. J. Orlińskiego w Bogocie stanowił ostatni etap jego pierwszego tournée artystycznego po Ameryce Łacińskiej, podczas którego koncertował w Buenos Aires, Saõ Paulo i Rio de Janeiro. Przygotowanie koncertu możliwe było m.in. dzięki współpracy organizatorów z Ambasadą RP w Bogocie, która udzieliła wsparcia organizacyjnego oraz pośredniczyła w uzyskaniu sponsoringu ze strony polskich firm działających na terenie Kolumbii.

Wydarzenie artystyczne, w którym uczestniczyli liczni zaproszeni goście – w tym arcybiskup Bogoty, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, instytucji kultury oraz bogotańska Polonia – spotkało się z gorącym przyjęciem słuchaczy i uzyskało bardzo pozytywne opinie krytyków muzycznych, które opublikowane zostały m.in. na łamach prestiżowego bogotańskiego czasopisma muzycznego Tempo.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: Ambasada RP w BogocieNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990711 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów