SWP

   USA


 2022-08-14 Artur Skowron: „FISH”

W restauracji Christina’s Restaurant przy 853 Manhattan Ave. (Brooklyn, NY 11222) można podziwiać prace o tematyce oceanicznej Artura Skowrona, polonijnego artysty, który zmarł nagle w połowie lipca.

Artur Skowron (1982-2022) to polsko-amerykański artysta, muzyk, poeta i pedagog, który urodził się w Starachowicach. Od 1990 roku mieszkał w Nowym Jorku. Ukończył z wyróżnieniem High School of Art & Design. Studiował sztukę w Queens College, gdzie uzyskał tytuł magistra edukacji artystycznej. Artur Skowron wystawiał swoje prace na dwudziestu wystawach indywidualnych i ponad czterdziestu wystawach zbiorowych. Był członkiem Emotionalism Art Group i Rockaway Artist’s Alliance. Uprawiał malarstwo, grafikę i fotografię czarno-białą. Jego pasją było wędkarstwo.


PAI

Artur Skowron był artystą i synem innego znanego polonijnego artysty – Janusza Skowrona (pierwszy z lewej). Fot. Archiwum Janusza Skowrona


Artur kochał ocean i Rockaways. W swych obrazach najczęściej uwieczniał nadmorskie plaże, morskie żywioły, dno oceanu oraz ryby, które uwielbiał łowić i smacznie przyrządzać. Na wystawie „Fish” w Christina’s Restaurant eksponowanych jest 20 prac, głównie obrazów olejnych na płótnie, ale też kilka kolorowych grafik. Oczywiście są to portrety ulubionych ryb Artura. Prace można zakupić. Wystawa w artystycznej Christina’s Restaurant jest piątą, kolejną ekspozycją sztuki w tym miejscu – mówi Janusz Skowron, ojciec Artura.

Wystawa prac w Christina’s Restaurant potrwa do 31 sierpnia.POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
NA PODSTAWIE: Biały Orzeł
zdjęcie główne: Artur Skowron ze swoją pracą / Fot. Archiwum Janusza Skowrona


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154