SWP

   Armenia 2022-08-27 Dzień Wojska Polskiego w Armenii

12 sierpnia br. Biuro Attachè Obrony Ambasady RP w Erywaniu zorganizowało uroczystą ceremonię z okazji Święta Wojska Polskiego (obchodzonego 15 sierpnia). W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele placówek dyplomatycznych, parlamentu Armenii, MON Armenii, wojskowego korpusu dyplomatycznego, organizacji pozarządowych, Związku Polaków w Armenii „Polonia” oraz pracownicy Ambasady RP.

Ten dzień upamiętnia wszystkich bohaterów, którzy od wieków walczą o wolność i niepodległość Państwa Polskiego. Święto Wojska Polskiego uchwalono, by oddać hołd przełomowemu zwycięstwu Polskich Sił Zbrojnych nad armią bolszewicką w 1920 roku, nazwanym później Bitwą Warszawską.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać przemówień wygłoszonych zarówno przez Ambasadora RP, jak i Attachè Obrony, obejrzeć wystawę prezentującą Bitwę Warszawską, zdjęcia przedstawiające Siły Zbrojne RP oraz posmakować polskiej kuchni słuchając polskiej muzyki klasycznej (Chopin) i marszów wojskowych, lecących w tle.


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.
Na podstawie: gov.plNAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ
Kopiowanie materiału z portalu PAI

zgodnie z prawem autorskim należy podać źródło: Polonijna Agencja Informacyjna, autora - jeżeli jest wymieniony i pełny adres internetowy artykułu wraz z aktywnym linkiem do strony z artykułem oraz informacje o licencji.

Licencja

Treści zamieszczone w Polonijnej Agencji Informacyjnej są dostępne na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowa. Pewne prawa zastrzeżone na rzecz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”. Materiały powstały w ramach zlecania przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów zadań w zakresie wsparcia Polonii i Polaków za granicą w 2020 roku. Zezwala się na dowolne wykorzystanie materiałów, pod warunkiem zachowania ww. informacji, w tym informacji o stosowanej licencji i o posiadaczach praw.SZUKAJ INNYCH WIADOMOŚCI POLONIJNYCH
ODWIEDZIŁO NAS 12990852 OSÓB

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów