SWP

   Polska


 2022-09-23 Konferencja: Światowy festiwal polonijnych zespołów folklorystycznych formą aktywności kulturalnej środowisk polonijnych

Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” informuje, że w ramach kontynuacji działań festiwalowych, w dniach 17-21 listopada 2022 odbędzie się w Rzeszowie konferencja pt. „Światowy festiwal polonijnych zespołów folklorystycznych formą aktywności kulturalnej środowisk polonijnych – ich rola w kształtowaniu wizerunku oraz promocji Polski”, której tematem będzie rola festiwali folklorystycznych i innych form polonijnej aktywności kulturalnej w kształtowaniu i promocji wizerunku Polski, Podkarpacia i Rzeszowa.

Konferencja ma mieć charakter teoretyczno-praktyczny. Organizatorzy zakładają, że działalność środowisk polonijnych kultywująca i promująca kulturę polską będzie przybliżona zarówno z punktu widzenia bezpośrednich jej wykonawców (praktyka) jak i osób zajmujących się jej badaniem (teoria). Profil konferencji pomyślanio tak by podkreślić rolę Rzeszowa i Podkarpacia w tych działaniach.

Spotkanie będzie miało charakter hybrydowy, co umożliwi bezpośrednie uczestnictwo w wydarzeniu zainteresowanym ze wszystkich stron świata.

Zapraszamy

Do stacjonarnego lub zdalnego udziału w konferencji zapraszamy:

  • naukowców zajmujących się tematyką polonijną,
  • przedstawicieli organizacji polonijnych,
  • przedstawicieli polonijnych zespołów folklorystycznych,
  • dyrektorów Domów Polskich za granicą,
  • innych przedstawicieli polonijnego życia kulturalnego.

Zgłoszenia

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy zgłaszanie się na załączonej karcie uczestnictwa w terminie do 21 października 2022 roku (liczba osób uczestniczących stacjonarnie ograniczona, o udziale organizatorzy poinformują do dnia 25.10.2022).

Materiały pokonferencyjne zamierzamy wydać w formie książkowej. Dlatego też prosimy osoby zamierzające wygłosić na konferencji referat lub informację o formach promocji Polski poprzez działalność artystyczną i kulturalną w swoim środowisku o przesłanie swego wystąpienia na piśmie w terminie do 30 października 2022r. na adres wspolnota@wspolnota-polska.rzeszow.pl.

O nadsyłanie informacji o swej działalności prosimy także inne organizacje, instytucje i osoby prywatne zajmujące się za granicą promocją kultury polskiej, które chciałyby aby informacje te także znalazły się się w planowanym przez nas wydawnictwie.


Mariusz Grudzień
Wiceprezes Rzeszowskiego Oddziału
Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”


WIĘCEJ INFORMACJI - ZGŁOSZENIA W PORTALU KONFERENCJI


PORTAL KONFERENCJIZADANIE PUBLICZNE FINANSOWANE JEST
ZE ŚRODKÓW KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW
W RAMACH KONKURSU "POLONIA I POLACY ZA GRANICĄ 2022."


POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA - KOPIOWANIE ZABRONIONE.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

POLECAMY TAKŻE


Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[42000]: Syntax error or access violation: 1064 You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'order by element_6 DESC , element_24 DESC LIMIT 0,4' at line 9' in /pai_wiadomosci.php:154 Stack trace: #0 /pai_wiadomosci.php(154): PDOStatement->execute() #1 {main} thrown in /pai_wiadomosci.php on line 154