WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY

NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ


   Australia


2019-02-23 PIERÓG, KTÓRY MÓWI The Polish School of Sydney in Randwick

Dzisiaj mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole mówiącego pieroga! Włodek – bo tak ma na imię wspomniany bohater - po raz kolejny utwierdził nas w przekonaniu o naszej super-silę jaką jest znajomość języka polskiego i polskich tradycji, zwłaszcza kulinarnych.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie oglądając spektakl będący dziełem autorskim pani Anny Nassif.

W postać eleganckiego i trochę zarozumiałego, aczkolwiek bardzo zabawnego Włodka, wcielił się nasz dobry znajomy Michał Macioch, który po raz kolejny zaprezentował swój talent muzyczno – aktorski.

To dla nas prawdziwy zaszczyt gościć tak znakomitych twórców polonijnych, propagujących w Australii ten innowacyjny projekt. Rodzice mieli też okazję zakupić książkę pod tytułem „His secret power”, która jest odzwierciedleniem scenariusza do obejrzanej przez nas dzisiaj historii.

Polecamy ją gorąco!


The Polish School of Sydney in Randwick
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


NOWOŚCI TEMATYCZNIE


facebook