WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY

NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ


   Nowa Zelandia


2019-02-25 Najbardziej oddalony od Polski - Bieg dla uczczenia Żołnierzy Wyklętych i Bohaterów Niezłomnych Polonia Christchurch New Zealand

W niedzielę, 3 Marca 2019, zapraszamy wszystkich na polonijny piknik rodzinny w Groynes Park i Bieg dla uczczenia Żołnierzy Wyklętych i Bohaterów Niezłomnych. Spotykamy się o godzinie 11.30, w sektorze 2c.

Corocznie, 1 marca jest obchodzony w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia po 1944 r.

Dlatego piknik nasz rozpoczniemy biegiem/spacerem na dystansie 1963 metrów (1963 to rok, w którym zginął ostatni Żołnierz Niezłomny walczący z komunistami w Polsce).

W tym roku bohaterem naszego Biegu chcielibyśmy uczynić Gen. Tadeusza Bienkowicza ps. ”Raczy” , aby przybliżyć Wszystkim Jego sylwetkę i uczcić poświęcenie dla Ojczyzny.

Wiemy, ze Pan Bienkowicz jest teraz bardzo chory, dlatego po biegu - jego uczestnicy wypiszą specjalna kartkę z pozdrowieniami i życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia , a następnie przekażemy ją do Pana Generała.

Zapraszamy do udziału zarówno całe rodziny jak i osoby samotne, od niemowląt (z mamami) do emerytów. Forma pokonania dystansu 1963 metrów jest dowolna: bieg, trucht, spacer itp. Dla uczestników przewidziane są różne nagrody. Po biegu/spacerze zapraszamy na polonijne BBQ (pieczone polskie kiełbaski i żołnierska grochówka).

W parku jest wiele tras spacerowych, place sportowe i place zabaw dla dzieci, stawy z rybami itd.

xxx


Polonia Christchurch New Zealand
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


NOWOŚCI TEMATYCZNIE


facebook