WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY

NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ


   Ukraina


2019-03-07 DZISIAJ ZAPUST U NAS W BARZE! Dom Polski w Barze

W dniu 2-go marca 2019 roku na scenie Domu Polskiego w Barze zagościł Zapust – mantuański książę. Przybył on z kraju gdzie wszystko dzieje się na opak. Wraz z nim pojawiła się gromada młodzieży śpiewając wesołą piosenkę – wszyscy serdecznie witani przez gospodynią i gospodarza wydarzenia.

To tylko początek spotkania zapustowego, które miało miejsce w dniu 2-go marca 2019 roku, a którego celem było przybliżenie, w formie wesołego spektaklu i wspólnej radosnej zabawy, częściowo już zapomnianych zwyczajów związanych z ostatnim tygodniem karnawału.

Wśród gości obecnych na Sali znaleźli się między innymi: przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy z Konsulem Generalnym Damianem Ciarcińskim, przedstawiciele władz miasta Bar z merem miasta Arturem Cyciurskim oraz członkowie Barskiego Rejonowego Kulturalno – Oświatowego Stowarzyszenia Polaków im. Konfederatów Barskich z prezesem tej organizacji – Heleną Czerniak.Dla PAI - Małgorzata Miedwiediewa
Dyrektor Domu Polskiego w Barze
MATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


NOWOŚCI TEMATYCZNIE


facebook