WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY

NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ


   Stany Zjednoczone Ameryki


2019-03-21 Jest! już zawitała do nas WIOSNA!!!! Hartford Polish Saturday School

"Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi
Wcześniej niż oczekiwałem przyszły te cieplejsze dni
Zdjąłem z niej zmoknięte palto, posadziłem vis a vis
Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty!"

(Marek Grechuta)

Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, nabieramy radości na nadchodzący ciepły sezon i robimy nowe ciekawe plany na ulepszanie naszego życia. Dzieciaczki z Zerówki, przedszkola i klasy 1,5 również robiły ostatnio coś nowego i interesującego...

Pani Emilka Gawek opowiedziała nam, że 3 grupy wzięły udział we wspólnych zajęciach dedykowanych tańcu. Mieli wyjątkowego gościa - Panią Lidię Mireles, jedną z naszych utalentowanych mam - instruktorkę tańca ludowego, z 10-letnim doświadczeniem. Pani Lidia wprowadziła ich w tajemnice tańca, wyjaśniła wiele ciekawych zagadnień, jak również zaprezentowała różnorodne stroje, kostiumy i ubrania do tańca. Specjalnym dodatkiem były próby układu tańca TROJAK.

Dzięki tym zajęciom i pięknym kolorowym strojom zorganizowanym przez Panią Lidię, Panią Jolę i Panią Renatkę nasze maluchy mogły choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi tancerze. Za swój udział każdy otrzymał specjalny dyplom.

Pani Lidio, dziękujemy serdecznie za pomoc w rozwijaniu wiedzy naszych uczniów o polskim tańcu ludowym!


Hartford Polish Saturday School


MATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


NOWOŚCI TEMATYCZNIE


facebook