WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY

NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ


   Australia


2019-04-16 Piknik w Gisborne portalpolonii.com.au

Ostatnią sobotę przed jesiennymi wakacjami uczniowie Polskiej Szkoły im. Mikołaja Kopernika w St. Albans spędzili na rodzinnym pikniku w Gisborne. Już po raz drugi zostaliśmy zaproszeni przez Panią Gosię (jedną ze szkolnych mam) i jej rodzinę do ich gościnnego domu położonego w pięknym buszu.

Umówieni byliśmy na 10.00 rano, ale podobno niektórzy byli w pełnym pogotowiu już o 7.00!

Zjechaliśmy się prawie w komplecie. Byli wszyscy nauczyciele: pan Piotr, panie: Ewa i Jola, koordynator naszej szkoły – pan Roman, prawie wszystkie szkolne rodziny. Dojechał do nas nawet ksiądz Marian, który od początku tego roku uczy religii w naszej szkole .

Dzień udał się wspaniale: mieliśmy złotą polską jesień od rana do wieczora, pyszne polskie jedzenie w wielkiej obfitości. Było też śpiewanie piosenek w ramach przygotowania do święta Konstytucji Trzeciego Maja. Potem było poszukiwanie skarbów (które przysporzyło mnóstwo emocji i śmiechu), a także poszukiwanie jajek wielkanocnych, karmienie kur i kóz, zabawy z psem, zawody sportowe, skakanie na trampolinie, bieganie po buszu, chodzenie po drzewach, wypatrywanie kangurów oraz świętowanie urodzin Marysi, która właśnie tego dnia skończyła 12 lat. Z tej okazji mama Marysi upiekła pyszny owocowy tort, który szybko zniknął z talerza, a my głośno zaśpiewaliśmy jej ,,Sto lat”.

A potem zaczęły się wakacje!


portalpolonii.com.au


MATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


NOWOŚCI TEMATYCZNIE


facebook