WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH   PROSIMY O KONTAKT MAILOWY z redakcją   LUB   PRZEZ PROFIL FACEBOOK WSPÓLNOTY

NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ


   Irlandia


2019-04-16 "RODZINA POLONIJNA" - REWIZYTA W SŁUPSKU Polska Szkoła w Wexford im. Pawła Edmunda Strzeleckiego

W dniach 22-25 marca 2019 r. uczniowie Polskiej Szkoły w Wexford im. P.E. Strzeleckiego w ramach projektu Rodzina Polonijna udali się na rewizytę do Słupska.

Po serdecznym powitaniu na lotnisku wybraliśmy się na wspólną wycieczkę po starówce Gdańska. Niespodzianką była wizyta w Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

W sobotę zwiedziliśmy Bunkry Bluchera w Ustce. Po tej fascynującej lekcji historii czekało ognisko i pieczone kiełbaski. Kolejne ciekawe miejsca, które zobaczyliśmy to latarnia morską, oraz wytwórnia cukierków Ustecka Krówka. Wieczorem czekały nas warsztaty w szkole. Tematem prac plastycznych było hasło: ,,Czym dla mnie jest Polska?” W niedzielę po śniadaniu nasi uczniowie uczestniczyli w grze terenowej po zabytkach Słupska.

Po południu relaksowaliśmy się w Parku Wodnym Redzikowo.
Wizytę w Słupsku zakończyła wspólna kolacja w Szkole Podstawowej nr 6.


Polska Szkoła w Wexford im. Pawła Edmunda Strzeleckiego


MATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.


NOWOŚCI TEMATYCZNIE


facebook