WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Włochy


2019-04-20 NASZA WIELKANOCNA LEKCJA Anders Szkoła Polska w Umbrii

Coroczne poszukiwanie czekoladowych jajek w pięknym ogrodzie oratorium stało się już tradycją w naszej szkole, którą uwielbiają wszyscy uczniowie.

Po emocjonującym poszukiwaniu wielkanocnych jajek najmłodsi uczniowie bardzo się napracowali przygotowując się do Świąt Wielkanocnych. Każdy z nich przygotował piękną pisankę, udekorowali również tradycyjne babki wielkanocne, no i oczywiście nauczyli się słownictwa dotyczącego WIELKANOCY. Dowiedzieli się również co należy włożyć do koszyczka zanoszonego do poświęcenia w Polsce, jak i również poznali wiele innych polskich tradycji wielkanocnych.

Dwie starsze grupy również poznały tradycje polskich Świąt Wielkiej Nocy, dowiedzieli się czego nie może zabraknąć w polskim tradycyjnym koszyczku zanoszonym do święconki. Spróbowali także wszystkich potraw z tego koszyczka. Najbardziej smakował im chleb z polską kiełbasą oraz chrzanem. Niektórzy z uczniów nawet urządzili sobie zawody kto jest w stanie zjeść więcej chrzanu.
Na końcu każdy z nich własnoręcznie przygotował tradycyjną palmę.


Anders Szkoła Polska w Umbrii

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook