WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Ukraina


2019-04-20 Warsztaty decoupage „Pisanki Wielkanocne” Polskie Centrum Oświatowo-Kulturalne w Białej Cerkwi

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą, w Polskim Centrum Oświatowo-Kulturalnym w Białej Cerkwi, nadszedł czas świątecznych przygotowań, dekoracji i zabaw.

Właśnie z tej okazji w ciągu ostatnich 2 tygodni prowadziliśmy zajęcia, na których poznawaliśmy tradycje i zwyczaje świąteczne. Z myślą o świątecznych ozdobach na ostatnim zajęciu odbyły się świąteczne warsztaty decoupage „Pisanki Wielkanocne”.

W warsztatach uczestniczyły dzieci, które doskonaliły swoje umiejętności już wcześniej zdobyte w tej technice, jak również dzieci początkujące. Niemniej wszyscy skorzystali z cennych rad i szczegółowych instrukcji ozdabiania jajek tą techniką.

Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania, bo wszystkie jajeczka wyszły przepięknie i będą prawdziwą ozdoba naszych stołów i mieszkań.


Polskie Centrum Oświatowo-Kulturalne w Białej Cerkwi

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook