WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Polska


2019-04-26 Rodacy w Senacie RP - dalszy ciąg wielkanocnej wizyty w Ojczyźnie Stowarzyszenie "Wspólnota Polska"

Kolejny dzień Wielkanocnego pobytu w Ojczyźnie nasi rodacy z Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Brazylii, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. spędzili w gościnnych progach Senatu RP.

Spotkanie z marszałkiem Senatu Rp Stanisławem Karczewskim, poznanie pracy Senatu a zwłaszcza zagadnień związanych z senacką opieką nad Polonią i Polakami za granicą, dyskusja o polskich sprawach wypełniła piątkowe przedpołudnie. Do domu zaś wrócą z naszymi Rodakami okolicznościowe upominki - miły dodatek do poważnej wizyty.

Poprzednie dni pobytu w Warszawie wypełniło m.in. zwiedzanie kluczowych dla naszej tradycji i historii miejsc, wizyta w Stowarzyszeniu "Wspólnota Polska", w Pałacu Prezydenckim i spotkanie z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą. Wizyta w Polsce potrwa do 30 kwietnia br.Akcja "Wielkanoc w Polsce" jest organizowana przez Stowarzyszenie "Wspólne Korzenie" i Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" Oddział w Lublinie dla naszych Rodaków ze Wschodu, głównie z Syberii i Kazachstanu już po raz XX. Uczestnikami pielgrzymki są przede wszystkim ludzie starsi, potomkowie dawnych zesłańców z Rosji: Bracka, Irkucka, Barnaułu, Gorno-Ałtajska, Ułan-Ude, Krasnojarska, Pietrozawodska; Kazachstanu: Astany, Wiszniowki, Karagandy, Szczuciska; Kirgizji: Biszkeku; Mołdawii: Bielce; Krymu oraz po raz pierwszy - Rodaków z Brazylii - potomków dziewiętnastowiecznych osadników, którzy zachowali język i kulturę polską.

W tym jubileuszowym roku zaprosiliśmy łącznie ponad 40 osób. Nasi rodacy zwiedzą miejsca szczególne dla Polaków, a mianowicie: Kraków, Częstochowę i Warszawę.Organizatorami Pielgrzymki Polaków byli
Stowarzyszenie "Wspólne Korzenie"
Stowarzyszenie "Wspólnota Polska Oddział w Lublinie
Biuro - Centrum Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lublin
oraz Urząd Miasta St. Warszawy - Urząd Miasta Krakowa i Urząd Miasta Częstochowy


Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Pani Agaty Kornhauser-Dudy
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook