WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Tunezja
2019-05-11 MAJOWE ŚWIĘTA W SOUSSE Consulat honoraire de Pologne à Sousse / Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej

1 maja w Konsulacie Honorowym w Sousse, spotkanie dla Polonii zorganizowała Ambasada RP w Tunisie, Konsulat Honorowy RP w Sousse oraz jak zwykle niezawodne stowarzyszenie Dom Polski.

W rodzinnej i piknikowej atmosferze świętowano Dzień Polonii, Dzień Flagi i 15- lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dla przybyłej z całej Tunezji Polonii zaplanowano mnóstwo atrakcji: warsztaty robienia kokard w barwach narodowych, śpiewanie pieśni patriotycznych, quizy z wiedzy o fladze Polski oraz o Unii Europejskiej a na zwycięzców czekały liczne nagrody.

Dla tunezyjskiej Polonii początek maja wiąże się także z pierwszą rocznicą otwarcia placówki konsularnej w Sousse, to także powód do radosnego świętowania.


Consulat honoraire de Pologne à Sousse / Konsulat Rzeczypospolitej PolskiejPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook