WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Francja


2019-05-14 SPEKTAKL MUZYCZNY "MORSKIE OPOWIEŚCI" Szkola Polska w Lyonie - Ecole Polonaise de Lyon

W sobotę 11 maja uczniowie wraz z nauczycielami Szkoły Polskiej w Lyonie uczestniczyli w spektaklu muzycznym "Morskie opowieści" Teatru Katarynka z Polski.

Dzięki wspaniałej grze aktorów uczestnicy natychmiast przenieśli się na pokład statku, gdzie rozpoczęli rejs pełen przygód i fantastycznych opowieści. Rozśpiewana załoga opowiedziała o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu.

Na pokładzie odbyła się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, w czasie, której uczniowie dowiedzieli się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśnił widzom, jak rozpoznawać i przewidywać pogodę na podstawie obserwacji nieba i chmur.

Po spektaklu podczas, którego nie zabrakło wspólnej zabawy i śpiewu radosnych chantów uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych i inspirujących warsztatach aktorskich.


Szkola Polska w Lyonie - Ecole Polonaise de Lyon

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook