WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Serbia


2019-05-14 RYCERSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA Ambasada RP w Belgradzie

W dniach 2-5 maja na terenie twierdzy w Smederevie reprezentanci 39 państw stanęli w szranki o tytuł najlepszych rycerzy świata. Wśród uczestników była Rycerska Kadra Polski, nad którą patronat honorowy objęła Ambasada RP w Belgradzie.

Zebrana publiczność mogła obserwować autentyczne starcia rycerzy, pełne poświęcenia i zaangażowania. Walki odbywały się w kategoriach grupowych (5x5, 12x12 i 30x30). Nasi reprezentanci, reprezentując wysoki poziom, dotarli do ćwierćfinałów. Najlepiej wypadły reprezentacje Rosji i Ukrainy, które zdominowały turniej.

Dużo większymi sukcesami, polscy rycerze i rycerki, mogli pochwalić się indywidualnie. Srebrne medale zdobyli: Michał Bednarski w pojedynkach na broń drzewcową, Agnieszka Lasota oraz Marcin Waszkielis w kategorii miecz i tarcza, a także Łukasz Wojciechowski w kategorii open profesjonalnych walk rycerskich.

Zwieńczeniem turnieju była monumentalna bitwa, w której stanęło przeciwko sobie 300 zawodników podzielonych na dwa obozy. Rycerze ruszali do boju niesieni dopingiem wypełnionych po brzegi trybun. Zmęczenie zawodników i połamana broń świadczyły o zaangażowaniu, z jakim podeszli do walki. Polscy rycerze ponownie pokazali waleczność. Dzielnie odpierali kolejne ataki, zadając jednocześnie poważne straty przeciwnikom.

Organizatorzy mistrzostw zadbali również o to, aby każdy przekraczający bramy twierdzy mógł poczuć klimat epoki. Wszystko to za sprawą stoisk oferujących wyroby począwszy od średniowiecznych ozdób, na zbrojach i broni kończąc.


Ambasada RP w Belgradzie

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook