WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Australia
2019-05-20 MAŁGORZATA KWIATKOWSKA PONOWNIE PREZESEM RADY NACZELNEJ POLONII AUSTRALIJSKIEJ Rada Naczelna Polonii Australijskiej

W Brisbane zakończył się 51 Zjazd Rady Naczelnej Polonii Australijskiej. Delegaci na stanowisko Prezesa Rady Naczelnej Polonii Australijskiej ponownie wybrali Panią Małgorzatę Kwiatkowską. Gratulujemy !

Małgorzata Kwiatkowska jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, kierunku ekonometria. W Polsce od zakończenia studiów do wyjazdu do Australii pracowała na UŁ w Instytucie Ekonometrii i Statystyki. Była wielokrotną mistrzynią Polski w koszykówce kobiet z drużyną ŁKS Łódż. Blisko 100 razy reprezentowała Polskȩ w tej dyscyplinie sportu.

Do Australii przyjechała w 1983 roku.

Piętnaście lat pracowała w State Superannuation Board (NSW), a od ponad 14 lat na stanowisku senior project manager w Commonwealth Bank, gdzie odpowiada za projekty o milionowych budżetach.

W środowisku polonijnym udziela się od trzydziestu lat na wielu płaszczyznach, pełniąc w nich kluczowe role. Była jednym z założycieli Olimpolu (1997 r.), organizacji skupiającej ponad 150 osób, pomagającej polskim sportowcom przyjeżdżającym do Australii przed i w czasie igrzysk olimpijskich w Sydney w 2000 roku, prezesem Klubu Polskiego w Ashfield (2002-2003) oraz udzielała się w polskim szkolnictwie.

Od lat współorganizuje Polish Christmas na Darling Harbour, największy polonijny festiwal w Nowej Południowej Walii. Od 2013 roku jest członkiem prezydium Rady Naczelnej Polonii Australijskiej, a w maju 2017 roku - po raz pierwszy - została wybrana prezesem RNPA.

Rodzina: mąż (absolwent AWF Warszawa, olimpijczyk z Meksyku 1968), dwie dorosłe córki i dwoje wnucząt.

ZDJĘCIA: PAI oraz Bogdan Płatek
PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook