WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Chiny
2019-06-08 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ DZIECKA W SPK W PEKINIE Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Pekinie

W sobotę 1 czerwca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Pekinie we współpracy z Wydziałem Konsularnym przygotowaliśmy dla naszych uczniów oraz absolwentów szereg zabaw i atrakcji.

Dzień rozpoczął się warsztatami z projektowania zabawek i kukiełek przygotowanymi przez panią Beatę Pieluchę. Dzieci samodzielnie wykonały pluszowe maskotki oraz ozdobne zakładki do książek. Następnie uczniowie wraz rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do sali kinowej ambasady na spektakl w reżyserii Izabelli Zajączkowskiej, małżonki Ambasadora RP, pt. „Pchła Szachrajka”. W przedstawieniu wystąpili nauczyciele, rodzice oraz pracownicy konsulatu i ambasady. Spektakl spotkał się z wielkim uznaniem i wzbudził ogromną radość wśród dzieci, które mogły zobaczyć swoich opiekunów na scenie.

Po przedstawieniu rozpoczęło się wspólne grillowanie na tarasie szkoły. Dodatkowymi atrakcjami były dmuchane zamki oraz dziecięce tatuaże wykonywane przez panią Iwonę Marciniak. Dzieci pod opieką rodziców mogły także korzystać z basenu. Uczniowie otrzymali prezenty ufundowane przez Wydział Konsularny Ambasady RP.

Bardzo serdecznie dziękujemy aktorom występującym w spektaklu, Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie pikniku.


Rada Pedagogiczna SPK w PEKINIEPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook