WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Cypr


2019-06-11 SPOTKANIE Z AUTOREM WALDEMAREM CICHONIEM Szkoła Języka Polskiego Paralimni

8 czerwca gościliśmy w naszej szkole Waldemara Cichonia - autora książek dla dzieci i młodzieży. Jego książka "Cukierku, ty łobuzie" znalazła się wśród lektur szkolnych, wybranych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w klasach od I-III.

Spotkania autorskie są aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Uczniowie chętniej sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali. Dodatkowo, każde dziecko otrzymało w prezencie książkę z imiennym autografem pisarza.

Projekt udało się zrealizować dzięki pomocy Ambasady RP w Nikozji. Szczególne podziękowania należą się Pani Ambasador Irenie Lichnerowicz-Augustyn, Konsulowi Jarosławowi Dziedzicowi oraz Marcie Papamichael, która uczestniczyła w spotkaniu razem z rodziną.

Projekt został sfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. W spotkaniu wzięła również udział Szkoła Języka Polskiego z Limassol pod kierunkiem Katarzyny Łęgowskiej.

Wspaniałe chwile pozostaną dzieciom na długo w pamięci. Bardzo dziękuję za wsparcie i pomoc Joannie Cichoń, Monice Panayi, Katarzynie Łęgowskiej, Wioli Mazurek, mojej rodzinie i bliskim. Wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele dobrego dla naszych dzieci i ich przyszłości.


Szkoła Języka Polskiego Paralimni

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook