WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Kanada
2019-06-11 100. PIELGRZYMKA DO NIAGARA-ON-THE-LAKE PLinToronto

Kanadyjska i amerykańska Polonia wspólnie uczciła 102. rocznicę założenia legendarnego obozu szkoleniowego Camp Kościuszko w Niagara On-the-Lake. W niedzielę 9 czerwca 2019 r. po raz setny odbyła się Pielgrzymka do Cmentarza Hallerczyków jedynego polskiego cmentarza wojskowego na terenie Ameryki Północnej.

Na cmentarzu żołnierzy „Błękitnej Armii” gen. Józefa Hallera w Niagara-on-the-Lake zgromadzili się przedstawiciele Polonii kanadyjskiej i amerykańskiej, żeby oddać hołd polskim patriotom, którzy szkolili się w legendarnym obozie Camp Kościuszko i zasilili szeregi Błękitnej Armii Hallera walcząc o Niepodległość Polski.

Oprócz gości z Kanady i Stanów Zjednoczonych, obecni byli także Poseł na Sejm RP i Zastępcą Przewodniczącej Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą Piotr Pyzik, Konsul Generalny RP w Toronto Krzysztof Grzelczyk, a także delegacja z 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina, której patronem jest gen. Haller.


PLinTorontoPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook