WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Polska
2019-06-11 Akcja „Lato z Polską”. Rodacy z Białorusi przyjechali do Wielkopolski! SWP O/Poznań Dariusz Łukaszewski

9 czerwca 2019 r. do Wielkopolski przyjechała 42 osobowa grupa dzieci i młodzieży polonijnej z Rejonu Oszmiańskiego (Białoruś). Pobyt w ramach akcji „Lato z Polską” został przygotowany przez Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przy ścisłej współpracy z Samorządem Gminy Murowana Goślina (powiat poznański) oraz nauczycielami szkół podstawowych w Łopuchowie i w Murowanej Goślinie.

Uroczyste powitanie grupy odbyło się w szkole w Łopuchowie (gm. Murowana Goślina), w dniu 10 czerwca. Gości z Białorusi powitała p. Malwina Łuczak-Cieślak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łopuchowie oraz dzieci z tejże szjkoły, które przygotowały interesujący program artystyczny. Na uroczystości obecny był Burmistrz Murowanej Gośliny, Dariusz Urbański, przedstawiciel Zarządu Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Dariusz Łukaszewski oraz dyrektorzy szkół zaangażowanych w projekt: Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza i Gimnazjum nr 2 im. J. Kochanowskiego w Murowanej Goślinie.

W ramach 14-dniowego pobytu w Polsce, młodzi rodacy wypoczywać będą w ośrodku wypoczynkowym w Stęszewku pod Poznaniem, skąd po tygodniu przejadą do Szklarskiej Poręby w powiecie jeleniogórskim (woj. dolnośląskie).

Rodacy z Białorusi uczestniczyć będą w bogatym programie, obejmującym m.in. spotkania z rówieśnikami w szkołach w Murowanej Goślinie i Łopuchowie,  zajęcia plastyczne i taneczne, zwiedzanie Poznania, Owińsk oraz Arboretum Leśnego w Ośrodku Naukowo - Dydaktycznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Zielonce, wycieczkę po Szlaku Piastowskim, zawody lekkoatletyczne, rekreację i kąpiel nad jeziorem i w aquaparku, a także zwiedzanie atrakcji Szklarskiej Poręby, Karpacza oraz wędrówki piesze z przewodnikiem sudeckim po Karkonoszach.

Pobyt ww. grupy dzieci i młodzieży w ramach akcji „Lato z Polską” zakończy się 22 czerwca br.

Dariusz Łukaszewski
SWP O/Poznań
Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą

Współpraca: Urząd Miasta i Gminy Murowana Goślina

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook