WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Norwegia
2019-06-12 PIKNIK W ALSVIK Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger

09.06.2019 odbył się zorganizowany przez Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w Stavanger oraz Towarzystwo Polsko-Norweskie w Stavanger piknik w Alsvik. Był to już siódmy ( a szósty w Alsvik) piknik organizowany w ramach Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Aż 271 osób pojawiło się w ten pochmurny dzień.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo gier i zabaw dla małych i dużych. Wśród wielu atrakcji dużym zainteresowaniem (w szczególności tych najmłodszych) cieszyło się malowanie twarzy, a na koniec pikniku pędzelki i farbki zostały oddane w ręce dzieci, które mogły puścić wodze fantazji i pomalować twarze rodzicom lub koleżankom.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, Polska Szkoła przygotowała konkurencje indywidualne, w parach (rodzic-dziecko) i drużynowe. Pośród nich były m.in. Stonoga-taniec dzieci i rodziców, wyścigi par z workiem czy mecz piłki siatkowej.
Dużo radości dzieciom przyniósł konkurs skakania na skakance. Wśród wszystkich startujących grup (chłopcy,dziewczęta, chłopcy-dziewczęta) wyłoniono zwycięzców, którym wręczono nagrody ufundowane przez sponsora.
Przez cały czas dzieciom towarzyszyła grająca w tle polska muzyka.

Najatrakcyjniejszą konkurencją jednak okazało się przeciąganie LINY!!. Do zawodów, w której każda grupa miała dwie próby pokonania przeciwnika, startowali kolejno:

Chłopcy vs Dziewczynki
Dzieci vs Rodzice
Tatusiowie vs Mamy
Zarząd vs Nauczyciele

W trzeciej grupie doszło do niecodziennej sytuacji, bo tatusiowie zostali zaskoczeni przez płeć piękną i musieli szybko się zreflektować, że Mamy nie odpuszczają tak łatwo. Zaciętość i opór Mam oraz urażone ego Tatusiów tak napięło linę, że nie miała innego wyjścia jak się poddać i pęknąć. Kolejne rundy musiały się odbywać z użyciem liny zastępczej.

Oprócz sportu na naszych dzieci czekały jeszcze owoce i napoje serwowane w bufecie, a każdy głodomór mógł najeść się do syta hot-dog'ami. Dla smakoszów serwowana była pajda ze smalcem i ogórkiem kiszonym.

Na koniec pikniku po zaliczeniu wszystkich konkurencji dzieciom zostały wręczone nagrody w postaci paczek wypełnionych słodkościami


Polska Katolicka Szkoła Sobotnia w StavangerPODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook