WIADOMOŚCI POLONIJNE

Informacje pochodzą od osób prywatnych, mediów i organizacji polonijnych. POLONIJNA AGENCJA INFORMACYJNA STOWARZYSZENIA "WSPÓLNOTA POLSKIA" NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ ZA ICH RZETELNOŚĆ I KOMPLETNOŚĆ JEDNAK UZNAJE JE ZA CENNE ŻRÓDŁO WIEDZY O CODZIENNYM ŻYCIU NASZYCH RODAKÓW. ZACHĘCAMY PAŃSTWA DO UDZIAŁU W REDAGOWANIU WIADOMOŚCI POLONIJNYCH     Litwa


2019-06-13 Wycieczka do Biblioteki Wróblewskich http://www.parcevskio.lt

4 czerwca wraz z panią Gretą Bartosewicz i uczestnikami kółka etnograficzno-historycznego „Łupaszka” zwiedziliśmy Bibliotekę Wróblewskich i byliśmy na zajęciach edukacyjno-archeologicznych w Muzeum Sztuki.

Rano wyruszyliśmy ze szkoły i przybyliśmy do biblioteki Wróblewskich. Spotkała naszą grupę pani przewodnik, która opowiadała nam o historii powstania biblioteki. Po zwiedzeniu biblioteki mieliśmy wolny czas w parku Bernardyńskim. Mogliśmy zjeść, pospacerować i zachwycić się pięknym widokiem.

Później zwiedziliśmy Muzeum Sztuki i mieliśmy zajęcie edukacyjne z archeologii. Byliśmy podzieleni na grupy i szukaliśmy resztki starych rzeczy, mieliśmy okazję wyobrazić, że jesteśmy archeologami. Dziękujemy za tak wspaniale zorganizowaną wycieczkę.


Ariana Muckūtė 8a
Gimnazjum im. Konstantego Parczewskiego w Niemenczynie

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄMATERIAŁY MULTIMEDIALNE - ZDJĘCIA, FILMY, NAGRANIA DŹWIĘKOWE - ZAMIESZCZANE SĄ W WERSJI ORYGINALNEJ, BEZ INGERENCJI REDAKCJI. JEDNOCZEŚNIE REDAKCJA ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO SKRACANIA TEKSTÓW, KOREKTY POD WZGLĘDEM POPRAWNOŚCI JĘZYKOWEJ ORAZ UZUPEŁNIEŃ, JEŻELI ZACHODZI TAKA POTRZEBA DLA LEPSZEGO ZROZUMIENIA TREŚCI.


NAPISZ DO REDAKCJI - PODZIEL SIĘ WIADOMOŚCIĄ

This files is made available under the Creative Commons CC0 1.0 Universal Public Domain Dedication.
The person who associated a work with this deed has dedicated the work to the public domain by waiving all of his or her rights to the work worldwide under copyright law, including all related and neighboring rights, to the extent allowed by law.
POLECANE NOWOŚCI


facebook